0

Nachádzate sa v sekcií Čo je born to trick

Kto sme a ako sme vznikli?

Born to Trick je zoskupenie mladých ľudí, ktorí milujú pohyb a adrenalín.
,,Živíme sa pohybom, kreativitou a novými nápadmi, ktoré sa snažíme pretavovať do reality.“
,,Ženie nás vpred vlastný progress a možnosť tvoriť pre ľudí zaujímavý produkt.“
 

AKO SME VZNIKLI?
V roku 2008. Na začiatku to bol tím s názvom 3run Slovakia. Mladí chalani, ktorých bavil telocvik o niečo viac ako je bežné..
,,Vo voľnom čase sme sa stretli a trénovali tie zaujímavé veci, ktoré sme videli vo viedách na internete“. Neskôr sme zistili, že sa to volá PARKOUR – rýchly presun z bodu A do bodu B, preskoky cez zábradlie, lavičky, múriky a iné prekážky.. Potom sme pridávali tažšie a na oko efektnejšie prvky – saltá, teda FREERUNNING. Skúšali sme kde sa dalo. Vonku do piesku, do matracov, postupne na tráve a na betóne.

Z pôvodných členov z roku 2008 zotrvali dodnes dvaja - Michal Marček a Jakub Halgoš. Nekôr sa k nim pridal Denis Seliak (v roku 2011), ktorý taktiež doteraz s nami funguje. Medzičasom členovia tímu pribúdali, odchádzali, menili sa. To je život – stále v pohybe, ako my..

Naše umenie pohybu sme chceli ukazovať ľuďom a byť v očiach verejnosti. Začali sme vystupovať na pódiách. Objavovali sme sa na rôznych podujatiach, slávnostiach, galavečeroch a dokonca v reklamách. Napokon z toho vzniklo jedno samostatné oddelenie – PERFORMANCE kde ponúkame rôzne druhy tématických vystúpení a workshopov podľa požiadaviek našich klientov. (video link https://www.youtube.com/watch?v=SXCDHQWPgZg )

Ako každý tím, aj my sme mali názov a vlastné logo. Chceli sme, aby nás ľudia vedeli rozpoznať, tak sme vytvorili naše prvé tímové oblečenie. Pozostávalo z jednoduchých tričiek a teplákov. Ľudia ich videli vo videu, na tréningoch a začalo sa im páčiť. Prejavili o oblečenie záujem. Tu vzišiel nápad vytvoriť vlastnú značku. Vybrali sme látku, vyšili logo a dali sme si ušiť naše prvé tepláky. Otvorili sme si e-shop. Tak ako sme začali, tak to robíme dodnes. Poctivo od návrhu, nákupu látok až po samotné ušitie produktu, je celé naše oblečenie made in Slovakia.

Bavilo nás trénovať stále viac aj keď vonku pršalo či snežilo. Prenajali sme si priestory v gymnastickej telocvični. Z asi desiatich chalanov nás tam začalo chodievať niekoľkonásobne viac. Tak vznikla v roku 2011 Freerun School a aj my sme sa zmenili názov na Freerun Slovakia. Začali sme trénovať nielen seba, ale aj mládež, ktorá mala o takýto druh pohybu záujem.

Dnes je to už cez 8 rokov čo našu akadémiu pravidelne navštevuje cez 150 ľudí, od 3 ročných detí cez mládež až po tréningy dospelých, o ktoré sa starajú naši skvelí tréneri. Hlavičkou celej academy je Jakub, ktorý prináša nové systémy, postupy a nápady..

V roku 2013 sme sa rozhodli pustiť sa do toho viac internacionálne a premenovali sme sa na Born to Trick. Tak dostala názov aj akadémia – Born to Trick Academy, dnes už Born to Trick HOUSE. e-shop shop.borntotrick.com, vystúpenia – Born to Trick SHOW... a všetko ostatné.

Približne v tomto roku (2013)  sme začali sponzorovať a spolupracovať s atlétmi z rôznych pohybových odvetví. Jedným z nich bol, a stále je, výborný tanečník Ján Minárik.
Dnes sú to všetci títo ďalší talentovaní ľudia: Samuel Figúr, Kristián Kaduk, Sebastián Dratva, Michal Marček, Jakub Halgoš, Denis Seliak.
 
Akadémia, e-shop aj vystúpenia sa nám rozrástli tak, že sa k nám pridali ďalší skvelí ľudia, ktorí sa venujú fotografií, grafike, trénovanie detí v Born to Trick HOUSE, alebo rôznym potrebným činnostiam – zákazníckému servisu, baleniu a odosielaniu balíkov, a samotným tvorením a vymýšľaním nových nápadov produktov či postupov v práci, ktorá nás neskutočne napĺňa!